Historia powstania pierwszego jawnego Fanklubu jest dość dawna. Początki sięgają 2003 roku. Wtedy twórcą pierwszej polskiej strony (atb-music.prv.pl) poświęconej ATB był Yerzo. Do współpracy dołączył również EjsI. Początkowo witryna miała problemy, gdyż testowano ją na różnych serwerach, na dodatek darmowch. W krótkim czasie witryna została podzielona na dwie wersje stron: atb-world.prv.pl i atb.glt.pl. Po raz pierwszy powstało również Polskie Forum ATB (atb.forum.prv.pl).

W 2004 powstał najlepszy polski serwis, dedykowany André: ATB World (atb-music.pl). Do tego projektu dołączyła również trzecia osoba – Japik. Niestety, jesienią 2004 roku, Yerzo zaprzestał współpracy z ,,przyczyn osobistych” w tym wielkim projekcie.

Witryna ta szybko się rozwijała. W każda sobotę i niedzielę po godzinie 20:00 odbywał się czat z fanami ATB. Istniało również forum (atb-music.pl/forum). Prowadzone były wszelkie dyskusje, nie tylko na temat ATB. Liczba zarejestrowanych osób liczyła ponad 600. Redakcja ATB World miała bezpośredni kontakt z managerem artysty, od którego otrzymywała nowinki na temat André. Przez wielu fanów serwis ten uznany był za najlepszy i najpopularniejszy. Niestety, w 2008 roku, nastąpiła roczna przerwa w prowadzeniu tej strony. 3 czerwca 2009 roku założyciele podali przykrą, oficjalną informację o następującej treści:

 

W dniu dzisiejszym serwis ATB World zostaje oficjalnie zamknięty. Dziękujemy za wspólnie spędzone lata oraz życzymy kolejnych spędzonych już bez nas, lecz nadal z muzyką tworzoną przez André.

Mimo iż serwis definitywnie już nie będzie uaktualniany, treść, która została zgromadzona do tej pory pozostanie na stronie w dotychczasowej formie.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy na Polskie Forum ATB, gdzie można znaleźć najnowsze informacje z życia oraz twórczości André Tanneberger’a.

Odpowiadając na pytania, które od czasu do czasu są nam zadawane – nie istnieje możliwość przekazania serwisu w inne ręce, a także jego odsprzedaży.

 

{gallery}artykuly/historia_fanklubu{/gallery}

 

Forum działało do czasu zakończenia umowy abonamentowej. Po tym czasie domenę atb-music.pl przechwycił automatycznie robot. Domena wystawiona została na sprzedaż za 500 euro.

Po tej przerwie kilkoro fanów próbowało stworzyć stronę o ATB. Niestety, nie udało się zrobić jednej wspólnej, na której byli by zgromadzeni wszyscy fani w jednym miejscu, wzorem poprzedniego projektu. Dopiero, gdy powstał nowy projekt pod nazwą ATB DESTINATION, wszystko z powrotem powróciło, ale już z całkiem nowym składem. Przewodniczącym został SEQUEL.

2 maja 2011 roku zebrało się ponad 50 osób na wspólny zlot przed kluczowym dla Fanów ATB wydarzeniem, jakim była impreza w poznańskiej hali Arena – „ATB In Concert V”.

We wrześniu 2011 roku udało się przechwycić domenę atb-music.pl (za pomocą odpowiednich programów) za cenę 300zł. Był to ogromny sukces. Nawiązaliśmy kontakt z Wernerem Griese – managerem André. Otrzymaliśmy pomocne materiały na budowę przyszłej strony. Jako pierwsi staliśmy się „Oficjalni”.

Dokładnie 29 stycznia 2012 roku miało swoją premierę Oficjalne Polskie Forum: ATB DESTINATION. Dużo osób dołączyło do nas z poprzedniego Polskiego Forum ATB. Znów mogliśmy się znaleźć wszyscy w jednym miejscu i dyskutować na wszelkie tematy związane z naszym idolem.

14 kwietnia 2013 roku, o godzinie 12.00 wystartowaliśmy z wielkim otwarciem Oficjalnej Polskiej Strony: ATB DESTINATION. W końcu doczekaliśmy się, tak długo oczekiwanej strony. To było niezapomniane wydarzenie.

 

Wierzymy, że nasz Fanklub będzie rósł w siłę, przynosił radość Fanklubowiczom!

 

ATB DESTINATION TEAM.

 

Dziękujemy Dancefield za zgodę na wykorzystanie zdjęć w serwisie. Prawa autorskie do wykorzystanych zdjęć pozostają w firmie Dancefield. Jakiekolwiek powielanie lub wykorzystanie zdjęć lub tekstów w innych publikacjach elektronicznych lub drukowanie nie jest dozwolone bez wyraźnej zgody wyżej wymienionej firmy.

Realizacja: Seweryn Sildatk