Tiff Lacey jest pochodzącą z Anglii wokalistką oraz autorką tekstów piosenek. Swoją przygodę z muzyką zaczęła mając zaledwie 16 lat. Pierwszy zespół, w którym śpiewała nosił nazwę Falling Man. Innym zespołem, do którego dołączyła była grupa o nazwie Frankenstein’s Baby, która wykonywała folkowo-rokowe utwory. Tiff nie widziała tam jednak możliwości rozwoju i postanowiła pójść inną drogą.Przełom w karierze nastąpił, gdy jej głos został dostrzeżony przez Paula Oakenfolda, który zaprosił młodą wokalistkę do współpracy przy utworze „Hypnotized” (2002). W 2003 roku użyczyła swego wokalu dla The Thrillseekers w utworze „Affinity”. Rok później kariera nabrała prawdziwego tempa. Wtedy to ukazał się album No Silence autorstwa ATB. Znalazły się na nim trzy utwory z jej wokalem – „Marrakech”, „Ecstasy” oraz „Here With Me”.

Wszystkie one okazały się prawdziwymi hitami a Tiff  Lacey na stałe weszła do świata muzyki trance.  Jej wokal możemy usłyszeć również na kolejnej płycie André – Seven Years (1998-2005) w utworze „Humanity”. Współpraca ATB i Lacey okazała się tak owocna, że została ona zaproszona do udziału przy tworzeniu albumu Future Memories. Tu znajdziemy jej głos na „My Everything”, „Still Here” oraz „Missing”. Ponadto usłyszymy ją na kompilacji The Dj 3 – In The Mix w utworze „Close Your Eyes” (Headstrong). We wszystkich tych utworach odnajdziemy niezwykle eteryczny głos, który tworzy bardzo harmonijną całość z warstwą muzyczną.

Tiff Lacey wspólnie z Huw Williamsem tworząc duet Rubikon wydała album Wonderland (2008). Jej pierwszy solowy album ¡Viva! ukazał się w 2011 roku i promuje go singiel „Take Me Away”. Poza śpiewaniem Tiff zajmuje się również pisaniem tekstów. Z osiemnastu utworów znajdujących się na krążku tylko jeden nie jest jej autorstwa.

Wokalistka nieustannie rozwija swoją karierę muzyczną poprzez współpracę z najznamienitszymi producentami. W roku 2012 napisała oraz zaśpiewała utwór „I See You” znajdujący się na płycie Alexa M.O.R.P.H’a  noszącej tytuł „Prime Mover”.

Jako autorka licznych tekstów piosenek, wspiera organizację VSA (Vocalist Songwriters Alliance), która została powołana do ochrony praw wokalistów szczególnie często naruszanych z sektorze EDM.

autor: Góra & Broczek

Dziękujemy Dancefield za zgodę na wykorzystanie zdjęć w serwisie. Prawa autorskie do wykorzystanych zdjęć pozostają w firmie Dancefield. Jakiekolwiek powielanie lub wykorzystanie zdjęć lub tekstów w innych publikacjach elektronicznych lub drukowanie nie jest dozwolone bez wyraźnej zgody wyżej wymienionej firmy.

Realizacja: Seweryn Sildatk