Ken Harrison to kanadyjski wokalista i autor piosenek, który w 1989 roku wraz z żoną Robertą Carter założył zespół The Wild Strawberries, co uznać można za jego pierwsze, nieśmiałe jeszcze kroki w branży muzycznej. Zaangażowanie Kena w działalność artystyczną zaowocowało niebywałym sukcesem czwartego albumu zatytułowanego Bet You Think I’m Lonely, co skierowało losy zespołu na zupełnie inne tory – niezależna działalność została wyparta przez współpracę z kanadyjską wytwórnią Nettwerk.Kariera muzyka nabrała tempa, gdy za sprawą Allana Fletchera – kanadyjskiego producenta wytwórni Warner Music, poznał utalentowanego niemieckiego producenta i DJ’a André Tanneberger’a (ATB). Tak zaczęła się trwająca wiele lat niezwykle płodna współpraca, której efektem był m.in. świetnie zaśpiewany przez Kena utwór „Sun Goes Down”, umieszczony na wydanej w 2004 roku, fenomenalnej i dopracowanej pod względem artystycznym płycie No Silence.

Warto podkreślić, że artysta rzadko użycza swojego wokalu, odnajdując spełnienie głównie w pisaniu tekstów piosenek, aranżacjach (m.in. płyty Two Worlds, Dedicated, Addicted to Music) czy produkcji muzycznej. Od rozpoczęcia współpracy z ATB jego kariera nieustannie się rozwija, czego efektem są wspólne projekty z Sleepthief (album Labyrinthine Heart ), Alexem M.O.R.P.H.E.M (singiel No Regrets), Rank1 (Trance Nation), czy Richardem Durandem (album In Search Of Sunrise 10, utwór Paint The Sky).

Ken Harrison jest artystą po trosze zapomnianym i niedocenianym, a przecież niezaprzeczalnym faktem jest, że wiele znakomitych albumów i utworów należących do gatunku muzyki  trance bez niego w ogóle by nie powstało.

autor: Góra & Broczek

Dziękujemy Dancefield za zgodę na wykorzystanie zdjęć w serwisie. Prawa autorskie do wykorzystanych zdjęć pozostają w firmie Dancefield. Jakiekolwiek powielanie lub wykorzystanie zdjęć lub tekstów w innych publikacjach elektronicznych lub drukowanie nie jest dozwolone bez wyraźnej zgody wyżej wymienionej firmy.

Realizacja: Seweryn Sildatk