Roberta Carter-Harrison to kanadyjska wokalistka, która swoją przygodę z muzyką zaczęła na poważnie w roku 1989, kiedy to razem z mężem Kenem Harrisonem założyła popowy zespół Wild Strawberries działający do dnia dzisiejszego. Artystka, będąca z wykształcenia fizjoterapeutką odkryła wówczas, że to śpiewanie jest jej prawdziwą pasją i powołaniem, któremu poświęciła się bez reszty.Piękna, charakterystyczna i charyzmatyczna barwa głosu Roberty sprawiła, że zespół zaczął zdobywać coraz mocniejszą pozycję na arenie muzycznej, a po wielkim sukcesie czwartego albumu zatytułowanego Bet You Think I’m Lonely zrezygnował z niezależnej działalności i rozpoczął współpracę z kanadyjską wytwórnią płytową Nettwerk mającą swoją siedzibę w Vancouver. Nie trwała ona jednak długo, gdyż Roberta i Ken, ceniący wolność i indywidualizm w tworzeniu muzyki, powrócili do niezależnej produkcji i promocji swojego zespołu.

Istotnym momentem w karierze Roberty było poznanie Alana Fletchera – głównego producenta w kanadyjskim oddziale wytwórni Warner Music, który dopracował jedną z najbardziej znanych i lubianych piosenek zespołu, czyli „Wrong to let you go”. Zapoznał on także wokalistkę z niemieckim producentem i DJ’em André Tanneberger’em (ATB), co otworzyło jej drzwi do międzynarodowej kariery. ATB wyprodukował remix przywołanego utworu i wydał go w formie singla o zmienionym nieco tytule – „Let U Go”. W krótkim czasie zyskał on ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych i Europie, plasując się niezwykle wysoko na listach przebojów – 18.pozycja rankingu  Billboard Hot Dance Music/Club Play (U.S.A) i 7. w German Singles Chart (Niemcy).

Współpraca Roberty (śpiewającej nadal w Wild Strawberries) i ATB zaowocowała następnie singlem „Hold You” oraz utworami zamieszczonymi na wydanym w 2002 roku albumie Dedicated – m.in. „You’re Not Alone”, „Hero”, „I Wanna Cry”. Miłośnicy wokalu Roberty mogli usłyszeć ją następnie na płycie Addicted to Music (wydanej w 2003 roku), gdzie wykonała „In Love With The DJ”, „I Don’t Wanna Stop”, „Everything Is Wrong” i „Long Way Home”. Kolejna płyta André Tanneberger’a – No Silence, wydana w 2004 roku, zachwyciła doskonale zaśpiewanymi przez artystkę utworami: „After the Flame” i „Here With Me”. Jej wokal rozbrzmiał także na płycie Future Memories ( utwór Swept Away).

Warto zwrócić uwagę również na współpracę Roberty z innymi muzykami tworzącymi w obrębie gatunku trance, głównie Alexem M.O.R.P.H’em (co zaowocowało utworem Photograph umieszczonym na płycie Purple Audio), czy Richardem Durandem (Paint The Sky na płycie The search of Sunrise 10).

Wokalistka nieustannie angażuje się w nowe projekty i z chęcią przyjmuje muzyczne wyzwania, będące doskonałym potwierdzeniem jej wysokiego poziomu artystycznego i charyzmatycznego, niepowtarzalnego głosu, który zyskał miliony fanów na całym świecie.

autor: Góra & Broczek

Dziękujemy Dancefield za zgodę na wykorzystanie zdjęć w serwisie. Prawa autorskie do wykorzystanych zdjęć pozostają w firmie Dancefield. Jakiekolwiek powielanie lub wykorzystanie zdjęć lub tekstów w innych publikacjach elektronicznych lub drukowanie nie jest dozwolone bez wyraźnej zgody wyżej wymienionej firmy.

Realizacja: Seweryn Sildatk