Roberta Carter-Harrison to kanadyjska wokalistka, która swoją przygodę z muzyką zaczęła na poważnie w roku 1989, kiedy to razem z mężem Kenem Harrisonem założyła popowy zespół Wild Strawberries działający do dnia dzisiejszego. Artystka, będąca z wykształcenia fizjoterapeutką odkryła wówczas, że to śpiewanie jest jej prawdziwą pasją i powołaniem, któremu poświęciła się bez reszty.

Ken Harrison to kanadyjski wokalista i autor piosenek, który w 1989 roku wraz z żoną Robertą Carter założył zespół The Wild Strawberries, co uznać można za jego pierwsze, nieśmiałe jeszcze kroki w branży muzycznej. Zaangażowanie Kena w działalność artystyczną zaowocowało niebywałym sukcesem czwartego albumu zatytułowanego Bet You Think I’m Lonely, co skierowało losy zespołu na zupełnie inne tory – niezależna działalność została wyparta przez współpracę z kanadyjską wytwórnią Nettwerk.

Tiff Lacey jest pochodzącą z Anglii wokalistką oraz autorką tekstów piosenek. Swoją przygodę z muzyką zaczęła mając zaledwie 16 lat. Pierwszy zespół, w którym śpiewała nosił nazwę Falling Man. Innym zespołem, do którego dołączyła była grupa o nazwie Frankenstein’s Baby, która wykonywała folkowo-rokowe utwory. Tiff nie widziała tam jednak możliwości rozwoju i postanowiła pójść inną drogą.

Michal the Girl (Michal Friedman) to amerykańska wokalistka, która zadebiutowała krążkiem Tongue Tied (2001), utrzymanym w konwencji alternatywnego popu i zawierającym niezwykle chwytliwe melodie oraz ciekawe gitarowe brzmienia. Album rozpoczął prawdziwą karierę Michal na arenie muzycznej, a jej kolejna płyta – Strung Out (2005), stanowiąca odejście od wcześniejszych konwencji i swoistą eksplozję zupełnie nowych, unikalnych brzmień spotkała się z wielkim uznaniem fanów, sprawiając tym samym, że jej niezwykły głos dotarł do szerszego grona odbiorców. Wówczas styl Michal coraz bardziej ewoluował, a ona sama dojrzewała artystycznie, czego widocznym przejawem było odejście od gitarowych brzmień w stronę wiolonczeli i enigmatycznych, melancholijnych aranżacji.

Jan Loechel rozpoczął swoją karierę we wczesnych latach 90 – tych, jako główny wokalista i gitarzysta w różnych niemieckich zespołach i projektach obejmujących szeroki wachlarz gatunków muzycznych – od popu do ciężkiego rocka. Zmęczony podróżowaniem i nieustannymi trasami koncertowymi skupiał się coraz bardziej na pracy studyjnej, pisaniu tekstów piosenek, remiksowaniu i produkcji muzycznej.

Dziękujemy Dancefield za zgodę na wykorzystanie zdjęć w serwisie. Prawa autorskie do wykorzystanych zdjęć pozostają w firmie Dancefield. Jakiekolwiek powielanie lub wykorzystanie zdjęć lub tekstów w innych publikacjach elektronicznych lub drukowanie nie jest dozwolone bez wyraźnej zgody wyżej wymienionej firmy.

Realizacja: Seweryn Sildatk