André Tanneberger, znany szerszemu gronu jako ATB, urodził się 26 lutego 1973 roku w mieście Freiberg (Saksonia/Niemcy). Od 1993 roku działał jako Sequential One. Wydał on na tamte czasy takie hity jak: „Dance”, „Let Me Hear You” czy też „Hands Up”. To sprawiło, że André stał się rozpoznawalny na niemieckiej scenie muzycznej. Od 1994 roku w formacji SQ1 zaczęli również działać Ulrich Poppelbaum, Woody’ van Eyden oraz wokalista Morfa.

Rok 1998 to okres, w którym André rusza z nowym projektem pod nazwą ATB (co jest skrótem jego imienia i nazwiska), a rok później Sequential One przestaje istnieć.

ATB na samym początku swej działalności wydaje jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów muzycznych, który umacnia jego pozycje na europejskim rynku muzycznym, czyli „9PM (Till I Come)”. Każdy zaczął kojarzyć specyficzny gitarowy dźwięk z tego utworu. W jednym z późniejszych wywiadów na pytanie „czy spodziewał się, że Till I Come stanie się takim hitem?” odpowiedział:

„Nie. Nie wydaje mi się, że producent w trakcie tworzenia utworu przewiduje, iż ten właśnie utwór stanie się światowym hitem. Na to składa się zbyt wiele czynników. Nie ma na to żadnego przepisu.”

Dalszymi równie dobrymi utworami stały się „Killer” czy też wakacyjny „Don’t Stop”.

W maju 1999r. światło dzienne ujrzał debiutancki album „Movin Melodies”. Na przełomie XX i XXI w. André rozpoczął współpracę z Kontor Records.

W roku 2000 ATB wydaje swój drugi album „Two Worlds”. Wydawnictwo te składało się z 2 płyt: pierwszej, bardziej tanecznej „The World of Movement” oraz drugiej „Relaxing World”, która zawierała utwory spokojniejsze brzmieniowo.

Od roku 2001 André sukcesywnie zaczął występować na festiwalach jak np. Trance Energy czy też Nature One.

„Dedicated” był trzecim album wydanym w roku 2002. To właśnie na tym krążku znalazły się znane wszystkim utwory jak: „Hold You”, Let You Go” czy też „You’re Not Alone”. Ciekawostką jest, że utwór ten został nagrany dla ofiar zamachów z 11 września.

Kolejnym, już czwartym albumem ATB był „Addicted to Music” wydany w 2003 roku. André zapytany w związku z tytułem krążka „czy jest uzależniony od muzyki” odpowiedział:

„Jestem kompletnie uzależniony od muzyki w moim życiu. Muzyka budzi mnie każdego dnia i zasypiam także słuchając jej.”

W roku 2004 André ponownie współpracuje z Woody’m van Eyden’em w wyniku czego dochodzi do wydania albumu „No Silene”. To właśnie z tego albumu pochodzi, wszystkim dobrze znany „wymiatacz” – „Ecstasy”. W tym także roku ATB odbył trasę koncertową po USA.

„7 years” to podsumowanie pracy twórczej ATB. Piąty album wydany został w 2005r. i stanowi pewne przemyślenia dotyczące jego twórczości od samego początku. W tym roku również zaprezentował się bliżej fanom z Polski. 16 kwietnia w Hali Arena w Poznaniu miała miejsce premiera utworu „Believe In Me” podczas polskie edycji „ATB In Concert”. W 2005 r. André uplasował się na 9 pozycji w elitarnym rankingu DJ Mag’a. XRok 2007 przynosi nam kolejny album – „Trilogy”. Jest to już szósty studyjny album ATB. Nie zabrakło na nim oczywiście świetnych utworów jak „Renegade” z wokalem Heather Nova lub „Desperate Religion” z udziałem Karen Ires.

Kolejny album promował utwór „What About Us”. „Future Memories” wydany został w 2009 roku.

Rok 2011 to kolejny już ósmy, wydany przez ATB album „Distant Earth”, który miał swoją premierę na „ATB In Concert 5” w Hali Arena w Poznaniu. Promował go utwór „Twisted Love”. Od tamtego czasu ATB jest w ciągłym ruchu. Daje bardzo dużo koncertów w USA. Pracuje również nad nowym albumem.

Ciekawostka: André Tanneberger, wraz z Woody van Eyden’em założył SEAP (School for Engineering and Audio Producing), czyli szkołę dla początkujących i obiecujących producentów muzycznych. W zamyśle przeznaczona jest młodym, kreatywnym producentom.

Dziękujemy Dancefield za zgodę na wykorzystanie zdjęć w serwisie. Prawa autorskie do wykorzystanych zdjęć pozostają w firmie Dancefield. Jakiekolwiek powielanie lub wykorzystanie zdjęć lub tekstów w innych publikacjach elektronicznych lub drukowanie nie jest dozwolone bez wyraźnej zgody wyżej wymienionej firmy.

Realizacja: Seweryn Sildatk